Wetlina Dom Wypoczynkowy
DW PTTK WETLINA

Szczypta historii Wetliny i informacje o naszym ośrodku

Dom Wypoczynkowy PTTK położony jest w miejscowości WETLINA – wsi założonej przez Kmitów przed 1580 r., na prawie wołoskim. Najstarszą częścią Wetliny było Stare Sioło, (i tu znajduje się nasz Dom Wypoczynkowy). Podstawą utrzymania mieszkańców była hodowla i pasterstwo. We wsi istniały potasznia, młyn, kuźnia, olejarnia, karczma. Obecnie Wetlina leży w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i na terenach należących do Lasów Państwowych. Wykorzystując walory swego położenia jest rozwijającą się wsią turystyczną.

Wetlina to świetne miejsce wypadowe w Wysokie Bieszczady. Dodatkowym walorem wsi jest jej położenie. Piękne widoki na pasmo graniczne, na pasmo Połoniny Wetlińskiej (Smerek (1222m), Przełęcz Orłowicza, Hnatowe Berdo(1187m), Roh(1255m)), Małą i Wielką Rawkę zachęcają do górskich wędrówek. Przez teren ośrodka przepływa rzeka Wetlinka

Dom Wypoczynkowy PTTK dysponuje 200 miejscami noclegowymi w pawilonie i drewnianych domkach. Do dyspozycji państwa na ogrodzonym terenie ponad 3,5 ha znajduje się:

  • Pole namiotowe zlokalizowane nad rzeką Wetlinką
  • Miejsca na ognisko
  • Bar z daniami kuchni domowej i regionalnej oraz różnorodnymi napojami
  • Pawilon z sanitariatami
  • Bawialnia z zabawkami dla najmłodszych